Sztuczne obrazy multifraktalne mogą być generowane na wiele sposobów. Obrazy prezentowane na tej stronie powstały w oparciu o przepis teoretyczny przedstawiony w pracy: Perfect E., Tarquis A.M., Bird N.R.A., Fractals, Vol. 17, No. 3 351–363, 2009. W podejściu tym, w pierwszym kroku iteracji kwadrat jednostkowy dzielony jest na boksów, gdzie b to dowolna liczba naturalna większa od 1. W drugim kroku iteracji liczba tych boksów wynosi z kolei , natomiast w i-tym . Każdemu z powstających w ten sposób boksów przypisywana jest miara (intensywność), której definicja opiera się na zadawanym parametrze p (0<p<1) oraz dwumianie Newtona. Po wyznaczeniu wartości miar, ich rozłożenie w sektorze powstałym w wyniku podziału boksu może być losowe na każdym (bądź tylko wybranym) kroku iteracji.
Przykładową realizację algorytmu dla parametrów b=3, p=8/9, w kolejnych krokach iteracji i (i=1:6) prezentuje rysunek obok.
Należy dodać, że do stworzenia obrazów, a w szczególności do kodowania kolorem występującej na nich miary wykorzystano środowisko Matlab 2012a.