Zapraszamy na CASSINI Hackathon

Trzy dni prawdziwej burzy mózgów i szansa na stworzenie unikatowego pomysłu na biznes z wykorzystaniem danych satelitarnych i nawigacyjnych. CASSINI Hackathon, który odbędzie się 3-5 listopada w Krakowskim Parku Technologicznym, to wydarzenie dla tych wszystkich, którzy chcą w zespołach stworzyć rozwiązania wpływających na rozwój międzynarodowy i pomoc humanitarną.

Dr Małgorzata Jenerowicz-Sanikowska z Zakładu Obserwacji Ziemi CBK PAN (kierowniczka projektu ARICA), będzie mentorką podczas tego konkursu.

6-ta edycja CASSINI Hackathon odbędzie się równolegle w 11 europejskich krajach! Krakowski Park Technologiczny jest organizatorem spotkania w Polsce. Dla wszystkich uczestników będzie to szansa by się spotkać, wspólnie pracować, a przede wszystkim stawić czoła globalnym wyzwaniom i stworzyć nowatorskie rozwiązania wykorzystujące dane satelitarne. Na najlepszy zespół w Polsce czeka nagroda główna w wysokości 10 tysięcy złotych. Zwycięskie zespoły z każdego kraju wezmą także udział w walce o półroczny program mentoringowy, który obejmuje 100 godzin indywidualnych konsultacji z ekspertami i otwiera szansę na międzynarodowy rozwój.

Celem obecnej edycji wydarzenia jest wypracowanie inteligentnych rozwiązań wspierających ideę międzynarodowej współpracy dla rozwoju gospodarki oraz pomocy humanitarnej. Oczywiście wszystko to w oparciu o wykorzystanie danych satelitarnych. Każdy uczestnik otrzyma dostęp do europejskich danych satelitarnych oraz wsparcie w zrozumieniu jak te dane oraz dane nawigacyjne można wykorzystać do nowych zastosowań.  

Wyzwania:

Wspieranie zrównoważonego rozwoju infrastruktury: Planowanie przestrzenne, wybór lokalizacji dla rozwoju infrastruktury, prognozowanie produkcji energii odnawialnej, planowanie transportu i infrastruktury mobilności, monitorowanie infrastruktury dla społeczności oraz ocena szkód w infrastrukturze spowodowanych przez klęski żywiołowe lub konflikty.

Wzmocnienie bezpieczeństwa żywnościowego i dostępu do czystej wody. Działania dla skrajnych warunków pogodowych, prognozowania i optymalizacji plonów rolnych, logistyki i alokacji zasobów dla awaryjnej pomocy humanitarnej, monitorowania pokrycia terenu i użytkowania ziemi, dostępu i zarządzania wodami gruntowymi oraz monitorowania parametrów jakości wody.

Zrozumienie i prognozowanie migracji przymusowych: Rozwiązania dla procesów migracyjnych i ruchów ludności, planowanie ze względu na katastrofy naturalne i spowodowane przez człowieka, transport oraz logistyka w celu wsparcia społeczności przesiedlonych, wpływu pustynnienia na społeczności wiejskie oraz monitorowania społeczności przybrzeżnych i erozji.

Pamiętaj! Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie kosmiczne! To Twoja szansa na zaangażowanie się w sektor, nawet jeśli jest to pierwszy raz gdy masz z nim styczność, ponieważ wydarzenie ma na celu połączenie osób o różnym pochodzeniu i doświadczeniu.

Proces aplikacji nie mógł być prostszy: po prostu wybierz wyzwanie i zdecyduj, jak wykorzystasz technologie kosmiczne UE, aby umożliwić zmiany, które chcesz zobaczyć na świecie.

To możliwość aby stać się częścią niesamowitej Europejskiej inicjatywy promocji zrównoważonego rozwoju i Europejskiego sektora kosmicznego oraz jego wielu zastosowań. Stwórz rozwiązanie wykorzystując dane satelitarne lub nawigacyjne, aby razem ulepszyć nasz świat.  

Zapisy na hackathon dostępne są do dnia 26 października. Najlepiej rejestrować się całymi zespołami, minimum trzyosobowymi lub też jako pojedyncze osoby, które stworzą zespół na portalu. CASSINI Hackathon to nie tylko szansa na wypracowanie ciekawego pomysłu biznesowego i rywalizacja, ale przede wszystkim okazja do nawiązania trwałych znajomości, czy spędzenia czasu w kreatywnym gronie. Więcej informacji oraz rejestracja https://www.cassini.eu/hackathons/

#Hackathon #Copernicus #Galileo #konkurs #innowacje #globalchallenges #mentoring