Space App Camp 2014

Od prawej do lewej,  Danny Preussler, Adam Włodarkiewicz, Krzysztof Stopa oraz Johannes OrgisOd 4 do 12 maja dwóch z naszych programistów, Adam Włodarkiewicz i Krzysztof Stopa razem z dwoma programistami z Berlina, Danny Preussler (z Gruponu) oraz Johannes Orgis (z 6Wunderkinder), zostało wybranych jako zespół żeby wziąć udział w Space App Camp 2014 organizowanym w ESA European Space Research and Technology Centre (ESTEC) w Noordwijku (Holandia).

 

Space App Camp to wydarzenie zorganizowane przez Komisję Europejską razem z ESA, które ma na celu tworzenie prototypowych aplikacji mobilnych integrujących dane z systemu EGNOS oraz z Copernicus. Dodatkowo należało rozwinąć model biznesowy do opracowanej aplikacji.

Adam Włodarkiewicz i Krzysztof Stopa w instalacjach ESTEC

Podczas Space App Camp odbyły się seminaria na temat Copernicus oraz EGNOS, miało miejsce zwiedzanie instalacji ESTEC, przedstawienie możliwości ESA Bussines Incubation Center oraz prace nad rozwojem aplikacji mobilnej i modelu biznesowego.

enviQ

Nasz zespół opracował aplikację enviQ, która umożliwia szybki i prosty dostęp do informacji o jakości powietrza w danej lokalizacji na podstawie danych z programu Copernicus. Aplikacja oraz zaprezentowany model biznesowy została wyróżniona jako jedna z trzech aplikacji, które otrzymają wsparcie z ESA, aby kontynuować jej rozwój.