Warsztaty na zakończenie projektu GEONetCab

Michał Krupiński podczas prezentacji na warsztatach

23 kwietnia, w Brukseli odbyły się warsztaty „Risk and environment management: the added value of satellite applications”, zorganizowane w ramach projektu GEONetCab przez Eurisy.

Była to okazja do spotkania użytkowników, specjalistów z zakresu teledetekcji i decydentów. Wśród uczestników i prelegentów był Marszałek województwa mazowieckiego, przedstawiciele Komitetu Regionów Unii Europejskiej, Europejskiej Agencji Kosmicznej i GEOSS.

Prezentowane były przykłady praktycznych zastosowań implementacji technik Obserwacji Ziemi i Systemów Informacji Przestrzennej, a także wykorzystania danych satelitarnych w zarządzaniu kryzysowym, gospodarce wodnej i monitoringu środowiska naturalnego pod kątem zaangażowania użytkowników i organizacji.

Michał Krupiński przedstawił jak wyglądała współpraca z różnymi instytucjami i wykorzystanie zdjęć satelitarnych w czasie powodzi w 2010 roku, w Polsce.

Prezentacja

{source}
<iframe src=”http://prezi.com/embed/a796cbe7690e59a907e3a698f829e6ddf19b3402/?bgcolor=ffffff&amp;lock_to_path=1&amp;autoplay=0&amp;autohide_ctrls=0&amp;features=undefined&amp;disabled_features=undefined” width=”550″ height=”400″ frameBorder=”0″></iframe>
{/source}